Az időm, mint a tenger, ezért egész évadokat nézek végig tavaly nyári győztese. A kilenc évadból álló sorozatot két hét alatt sikerült elfogyasztani és megemészteni. Azért tartott két hétig, mert néha azért a friss levegőre is kellett menni. Szeretnivaló egy sorozat, bár nem olyan jó sitcom, mint a Jóbarátok, vagy a Két pasi meg egy kicsi, de azért elég jó.
A Michael J. Weithorn (Családi kötelékek: író) és David Litt (Agymenők: producer és író) által írt széria 1998-ban indult útjára a Hanley és a CBS Production együttműködésével Kaliforniában. 2001-2004-ig minden évben megkapta a BMI TV Music Awards-ot, kétszer jelölték közönségdíjra (People's Choice Award) a „kedvenc vígjátéksorozat” kategóriában, sőt 2006-ban Emmy-re is jelölték (legjobb férfi főszereplő vígjátékban” kategóriában).
A történet New York-ban játszódik, ahol a Heffernan család életének lehetünk részesei. Doug (Kevin James) és Carrie (Leah Remini) boldogan éldegélnek külvárosi otthonukban, fizetik a számláikat, panaszkodnak amiatt, hogy nem jutnak el nyaralni, összejárnak a barátaikkal és megvitatják egymással a mindennapok nagy dolgait. Na és persze házastársanként örök háborúban állnak egymással. Az idillnek akkor szakad vége, amikor Dougot megfosztják a pincében éppen csak kialakított macho töltetű, sör és chips szagú játszószobájától, hogy Carrie apja beköltözhessen hozzájuk. Doug természetesen egyáltalán nincs oda az ötletért, talán mert biztos benne, hogy az átmeneti állapot, csak annyira átmeneti, amennyire Alan-é volt a Két pasi meg egy kicsi-ben. Arthur Spooner (Jerry Stiller) bolondos öregember, akinek megvannak a maga rigolyái, amikkel őrültbe kergeti a családját és azok barátait.
Doug egy csomagszállító cégnél dolgozik legjobb barátjával, Deacon Palmerrel (Victor Williams) és unokatestvérével, Danny-vel (Gary Valentine) együtt. Nagyon jó barátjuk Spence Olchin (Patton Oswalt) erősen Star Trek függő, ráadásul még mindig együtt lakik az édesanyjával, aki képtelen Spence-t felnőttként kezelni. Carrie egy ügyvédi, kösőbb pedig egy ingatlan irodában titkárnő, ahol idegesítőbbnél idegesítőbb emberek veszik körül. Kapcsolatuk kicsit hasonlít Mónika és Chandler (Jóbarátok) kapcsolatára, csak itt nem a cigi, hanem a nassolás visszaszorításáról folynak a viták. Ennek kapcsán tűnik fel a sorozatban 21 epizódban is, Lou Ferrigno a híres testépítő, aki saját magát alakítja Dougék szomszédjaként.
Kevin Jamest talán nem kell bemutatnom, hiszen rengeteg filmben szerepelt már, legtöbbjük mind középkategóriás vígjátéknak mondható: Az első 50 randi, A randiguru, Rém Rom (hang), Férj és Férj, Ne szórakozz Zohannal!, A pláza ásza, Nagy fiúk. Idén pedig, ha minden jól alakul, láthatjuk egy állati vígjátékban is A gondozoo-ban, ahol állatkerti gondozót alakít, és amelyben együtt szerepel a Zsaruvér egyik sztárjával, Donnie Wahlberg-el is.
Leah Remini itthon kevésbé ismert, főleg epizódszerepekben láthattuk, például a Jóbarátokban 1995-ben, A fejvadászban 1994-ben vagy a Kisvárosi mesékben 1993-ban. Újabban az idén indult The Talk című talk-show-ban szerepel, mint műsorvezető, ahol olyan hírességekkel dolgozik együtt, mint Sharon Osbourne Julie Chan és Marissa Jaret Winokur.
Stiller apukának, Jerrynek hála az egész Stiller família bekerült kisebb, nagyobb szerepekre a szériába, ahogy Kevin James hatására megjelenik vendégszereplőkként Adam Sandler is az utolsó évadban. A hírességek azonban itt nem fogynak el, hiszen többen kaptak vendégszerepet közülük, például olyanok, mint Kristie Alley, Burt Reynolds, Jon Favreau, vagy Eric Roberts. Láthatjuk továbbá Raymond-ot és társainak nagy részét a Szeretünk Raymondból.
Mindenkinek csak ajánlani tudom, mert jó kis sorozat, ráadásul, amikor vége lett, nem hagyott keserű szájízt a számban, nem maradt hiányérzetem, minden szál elvarrásra került, de leginkább semmi sem változott az első részekhez képest, csupán annyi, hogy az utolsó epizódban már nem hárman, hanem öten kénytelen osztozni a szerény kis kertvárosi házon.