Hawaii Five-O (2010-)

vasárnap, május 08, 2011 Bejegyezte: Névtelen
Mostanában ahhoz szoktam, hogy film remakek kerülnek sorra a mozikba, a képernyőre pedig újabb és újabb spin-offok, ezért nem meglepő, hogy felettébb megörültem, amikor hallottam, hogy ezúttal egy sorozat remake kerül terítékre péntek esténként. Persze már annak is örül az ember, ha nem tehetségkutatókkal és celebműsorokkal pakolják tele a hétvégi tévéműsort a kereskedelmi csatornák.

Az eredeti sorozat, mely ugyanezt a címet viselte 1968-80-ig futott a CBS műsorán, és állítólag nem egyszerűen sikeres volt, hanem a legsikeresebb krimisorozat az Egyesült Államokban. Számomra rejtély, hogy a más országokban 12 évadot megélt sorozat miért nem jutott el soha hozzánk. Azt hiszem, ezt is a rendszerváltás előtti idők rovására írhatjuk, amikor Amerika még nem volt nálunk annyira népszerű, mint manapság.

A történetet Leonard Freeman kezdte írni, aki ugyan 1974-ben elhunyt, a sorozat mégis pergett tovább. A mostani írók, merthogy három is van belőlük: Alex Kurtzman (író: Rejtély), Peter M. Lenkov (producer: New York-i helyszínelők), Roberto Orci (író: Rejtély), Freeman munkáját követve írják az újjászületett sorozatot, a lényeg így természetesen maradt. Az USA címben is megjelölt ötvenedik államában, Hawaii-on játszódó (és ott is forgatott) sorozatban egy különleges rendőrcsapat az állam területén a hirtelen megnövekedett bűncselekmények kapcsán nyomoz. A főszereplő ezúttal már nem Jack Lord, hanem Alex O’Loughin, de a főhős továbbra is Steve McGarett, aki csupán a detektív titulust hagyta el. Miután apja meggyilkolását követően hazatér a szigetekre, a kormányzó megbízza, hogy állítson össze egy különleges csapatot, melynek első feladata megtalálni Steve apjának gyilkosát. Természetesen a többi karakter is maradt az eredeti sorozathoz híven csupán apróbb változtatásokkal.

Dan Williams ezúttal Danny ’Danno’ Williams Scott Caan alakításában, akit már ismerhetünk az Ocean’s filmekből. Danny elvált, van egy kislánya (Teilor Grubbs), ő hívja egy titkos megegyezés útján Danno-nak az apukáját, ami természetesen nagyon hamar kiderül és rövid idő alatt ráragad ez a becenév a csapatban is. És nem csak a két szép szemével veszi le az embert (főleg persze a hölgyeket) a lábáról, hanem remek humorával is. Azt sajnos nem tudtam kideríteni, hogy az eredeti figura is ilyen szórakoztató volt-e vagy egy elmés gegman-nek köszönhetjük-e a felújított karakter e tulajdonságát.

Chin Ho figurája egy plusz névvel bővült, így lett Chin Ho Kelly, azonban számomra rejtély miért volt szükség erre a kis toldalékra. Chin-t elbocsájtották a rendőrségtől, mert a hivatal szerint kétes ügyletekbe keveredett, de szerencséjére McGarett hisz az ártatlanságába, így elsőként veszi be a csapatába. Az őt játszó színészt, Daniel Dae Kim-et már bizonyára mind ismeritek a Lost című népszerű amerikai sorozatból (amit egyébként szintén Hawaii-on forgattak), ahol Jin szerepét játszotta. Emellett feltűnt már a Vészhelyzetben és a 24-ben is.

Kono Kalakaua alakja azonban teljesen új, én úgy gondolom, hogy elkélt egy női szereplő a csapatba, bár megmondom őszintén dögösebb egzotikus szépséget is el tudtam volna képzelni Grace Park helyére, persze az is meglehet, hogy a Csillagközi romboló népszerűsége hozta el idáig. A sorozatban egyébként Chin unokahúgát játssza, aki munkába állása után nem sokkal végez a Rendőr Akadémián.

Sokféle krimisorozatot láttam már, nyomoztam már Las Vegasban, Miamiban, New York-ban, üldöztem sorozatgyilkosokat szerte az Egyesült Államokban és már Hawaii-n is jártam Magnummal, de ilyet, mint ez a sorozat, még nem láttam. Van két állati jó írójuk, akik már legalább egy népszerű sorozatot összehoztak, van néhány kiváló producerük, vannak sokat próbált színészeik, gyönyörű helyszínük, egy már sikeres alapforgatókönyvük és ők mégis csak egy közepesen jó sorozatot tudtak összehozni! Mégis hogy csinálták? Hogy tudtak elrontani egy sorozatot, amihez minden szükséges jó megvan, sőt ami azt illeti, annál is több?

A történetek lagymatagok, bár ez lehet, hogy az alapsorozat miatt van, lehet, hogy az 1968-80-as történetek nem állják meg a helyüket most, 2010-11-ben. De mi mentségük van a rossz kameramozgásra és a követhetetlenségre? Sokszor nem is értem, hogy az ’A’ pont alapján, hogyan jutottak el ’B’-be. Már a tizedik perc után a mellettem ülőtől kérdezgetem, hogy Most mi van? Hogy jutottak el ehhez a fickóhoz? Az egyetlen, amit tényleg élvezek az Danno figurája, mert ő tényleg hihetetlen nagy arc, és ahogy halad előre a sorozat McGarett karaktere is egyre jobb fej lesz, a hatodik rész környékén pedig már tényleg csak az ő kedvükért ülök le a tévé elé. Megszerettem őket, ahogyan más nyomozókat is megszeretek, akik társakként lassan már úgy viselkednek, veszekednek és viccelődnek, mint a hatvan éves házasok.

Ezt a sorozatot komolyan csak az üljön le megnézni, akinek van türelme és tudja értékelni a karakterek jellemeit, mert a képi világ és a formanyelv elég silányra sikerült.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...