One for the Money – A szingli fejvadász (2012)

kedd, június 12, 2012 Bejegyezte: Szabó Noémi

Végy egy lényegében elfogadható történetet, készíts belőle egy alapvetően pocsék forgatókönyvet, keress hozzá egy kevésbé ambiciózus rendezőt, főszereplőnek pedig Katherine Heigl-t. És máris kész a tuti bukás!

A magyar címből naivan következtetve kicsit romantikus, kicsit akciódús, de mindenképpen csajosan szórakoztató filmre számítottam. Tévedtem! Megesik néha az ilyesmi az emberrel…
No, de végigböngészve A szingli fejvadász adatlapját, azt gondolná a nagyérdemű, a nagyjából negyven millió dolláros költségvetésbe belefér egy érdekfeszítően szórakoztató mozi.  Hiszen láttunk már csodákat: nyolcmillió dollárt „emésztett fel” a Fifti-fifti, ötmilliót a Flypaper, és a Fogadom is „csak” harmincmilliót. Természetesen szerepet játszik ebben rengeteg apró részlet, ámde egy minden mozi esetében azonos: a nyereségre törekvés.



A Szingli fejvadász pedig nehezen hozza majd a kötelezőt, hiszen cseppet sem szórakoztató, vagy tanulságos. A poénokat is – érthetetlen módon – szinte teljességgel kikapálták a történetből.  Limonádészerű, a végét váró remake készült Janet Evanovich könyvéből. Kár érte, mert már hazánkban is igazi kis rajongótábora alakult ki a Stephanie Plum regényeknek, mely a filmet sem érintette volna hátrányosan… De ha lehet, inkább maradjanak a nyomtatott változatnál, melynek elolvasása nem sokkal tart tovább, mint végignézni eme másfél órás szösszenetet.
Mely szerint Stephanie (Katherine Heigl) fél éve halad lefelé a lejtőn. Nincs munkája, pénze, már autója sem, viszont van temérdek mennyiségű hátraléka. Kétségbeesésében végül bármilyen szembejövő munkát elvállal, még azt is, hogy fejvadásznak álljon. És minő meglepetés, az első „kuncsaft”, akit le kell szállítania a rendőrségre pont egy volt pasija, Joe Morelli (Jason O'Mara). Így már személyes indítéka is van arra, hogy véghezvigye a nyomozását. Mindeközben számos ember életébe belemártja az orrát, ezáltal csak a bajt hozva rájuk…

Az igazat megvallva nagyjából negyed óra elteltével tudja a néző, ki mozgatja a szálakat, és ki a rosszfiú, illetve ki nem az. És sajnos azzal is tisztában van már ekkor a publikum, hogy ki jó, illetve ki rossz színész a vásznon…

Katherine Heigl szinte végig egyazon arckifejezéssel játszik, és ebből csupán férfi partnerei tudják pillanatokra kizökkenteni. Ami elég egy negyven perces Grey’s Anatomy epizódhoz, az vajmi kevés egy egész estét mozihoz. Mint már a kelleténél is több filmben abszolválta mindezt. Viszont Jason O'Mara némiképp megvédi a sorozatszínészek becsületét. És akit tényleg dicséret illet, az Sherri Shepherd, Luna szerepében. Mellékszereplőként olyan alakítást nyújt, melyet igazán megirigyelhetnének a „plakátarcok” is. Kedves, szerethető, szószátyár prosti, aki ki szeretne törni a sarokról.

A fenti sorok alapján a cselekmény megismeréséhez leginkább a kötött változatot ajánlanám. Inkább vegyék meg a könyvet, és egy csendes nyári estén a fotelba kucorodva, egy kellemes üveg bor mellett habzsolják a betűket, mintsem a mozijegyre költsék mindennek az árát.

Hiszen a filmnél – még a hölgyeknek is – nagyobb izgalommal kecsegtetnek a foci Eb eseményei, pedig mint tudvalevő ott is akadnak gyengébb szereplések....

Előzetes:


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...