Egyetlen dolog volt, ami miatt leültem megnézni az első részt: Tom Selleck. Ha van olyan ember, aki nem imádta mindenki Magnumját, az vagy túl fiatal, vagy bolond! Mindig is zseniális színésznek tartottam, amit alátámaszt a végtelen hosszú filmlista, amit a neve alatt tudhat. Ráadásul már 16 filmnél basáskodott producerként is, többek között az említett Magnum-nál, vagy például a Jesse Stone-nál , melyben szintén főszereplő volt. A játékában ezúttal sem csalódtam.
Azt hinné az ember, hogy a világnak nincs szüksége további, az amerikai acélvárosban játszódó krimire, hogy már nem lehet újat írni, nos, Mitchell Burgess és társa, Robin Green erre erősen rácáfoltak. A Maffiózók készítői ismét egy hihetetlen alkotással léptek a nagyközönség elé. A hagyományos rendőr-sztorit összevegyítették a most népszerű (és a krimi helyét mindinkább átvevő) tárgyalótermi történetekkel, mindezt beleszőtték egy nagy múltú rendőrcsalád életébe, aztán elkezdtek felfelé kúszni a nézettségi ranglétrán. Sajnálatos módon a CBS nem értett egyet a remek munkával, ezért a párosnak távoznia kellett. Érthetetlen, miért akar az amerikai csatorna egy újabb sablon sorozatot, amikor a széria nézettsége mostanság a ranglista élén álló Jog/Ászokkal vetekszik, és ez még csak az első évad!
A dinasztia több generációját ismerhetjük meg egyetlen sorozatban. Henry Reagan (Len Cariou) mindenki bölcs nagyapja, nyugalmazott rendőrfőkapitány, akit fia, Frank Reagan (Tom Selleck) követett a magas rangú székben. Ő az, aki összefogja a családot és a várost. Annak ellenére pedig, hogy gyermekei mind kapcsolatban állnak a hivatallal ilyen, vagy olyan módon, mindig objektív. Komolyan irigylésre méltó, ahogyan elkülöníti a munkahelyi életét a családitól, úgy hogy közben az iránta tanúsított tiszteletet is képes megtartani.
Frank legidősebb fia életét veszti szolgálat közben, ezért legkisebb fia, Jamie (Will Estes) úgy dönt, hogy elhagyja a jogászi pályát és beáll rendőrnek, másik fivére Danny mellé. Így érkezünk meg a sorozat másik nagy sztárjához, Mark Wahlberg producer és színész (az egykori Marky Mark) bátyjához, Donnie Wahlberg-hez, aki több sorozat mellett (Az elit alakulat, Boomtown), olyan filmekben is játszott, mint a Hatodik érzék vagy a Fűrész. A három fivér egyetlen lánytestvére Erin, azaz Bridget Moynahan, akit nemrég láthattunk a mozikban A Föld Inváziója – Csata: Los Angeles című filmben. Ő az utcák helyett a tárgyalóteremben vívja csatáit egy biztonságosabb, jobb város reményében. Elvált, egyetlen gyermeke Nicky (Sami Gayle), aki tervei szerint az első női rendőr lesz a családban.
A színészi alakítás kiváló, akár csak a rendezés. Már az első rész után élveztem és örömmel vártam minden péntek estét, hogy ismét részese lehessek a rendőrdinasztia életének. A történetek összeszedettek, jól kidolgozottak, de azt szeretem bennük a legjobban, hogy nem hagynak maguk után tisztázatlan kérdéseket, amelyik sztoriba belekezdenek, azt be is fejezik annak rendje-módja szerint (ami a különböző Helyszínelőkre például nem jellemző). Az egyetlen nyitott kérdés a legidősebb fiú halálának körülményeihez kötődik, ugyanis a kis Jamie újoncként hamar belekeveredik a dolgok sűrűjébe és rájön, hogy a bátyja halála nem egyszerű szolgálat közbeni „baleset” volt. Rábukkan egy titkos társaságra, melynek valószínűleg testvére is tagja volt, és ahonnan hamarosan segítséget is kap, ám a jó szamaritánusnak ez nem sokára az életébe kerül.
Remek sorozat, mindenkinek csak ajánlani tudom. És habár jelenleg itthon szünetel a vetítés, külföldön pedig a forgatás, a nézettségi mutatók alapján nem hiszem, hogy ez még sokáig így marad, hiszen miért is vágná le a CBS az aranytojást tojó tyúkot?