Jonathan Mostow, a Terminator 3 rendezőjének új filmje, Bruce Willis főszereplésével? Igazi 50-50 helyzet, a direktor neve nem sok jóval kecsegtet, míg Bruce szinte minden filmjét imádom. Rajongásom ellenére azonban húztam-halasztottam a megnézést, magam sem tudom miért, valahogy nem kaptam rá a témára és az ellesett képek sem nyerték el a tetszésem. Végül nem kerülhettem el a sorsom, s csekkoltam, lássuk előérzetem mennyire volt helyénvaló.
A nem túl távoli -saccra: 2025- jövőben járunk, ahol / amikor egy új világ alakult ki. Senki nem lép ki az otthonából, nem megy dolgozni, bevásárolni, sőt, úgy általában sehová, ennélfogva nincsenek járványok, a bűnözés szinte a nullával egyenlő. Hogy hogyan sikerült ezt elérni? Hasonmásokkal. Robotok személyre szabva, akiket az ember irányít: ők intéznek helyettük mindent, az "irányító", a gazda pedig mindeközben otthonában fekszik, elszigetelten a rá leselkedő veszélyektől -és embertársaitól-. Szinte mindenki így él, leszámítva kisebb kolóniákat, akik megmaradtak a hétköznapi létnél: ők nem használnak hasonmásokat, de lezárt területeken élnek, ahová gépek nem tehetik be a lábukat. A hasonmások legfőbb erénye -miszerint megóvják az embert, aki irányítja őket- azonban egyik pillanatról a másikra semmivé foszlik, amikor képbe kerül egy fegyver, amivel nem csupán a robotot lehet elpusztítani, hanem egyúttal azt is, akié. Tom Greer (Bruce Willis), a rendőrség elismert tagja ered a gyilkos nyomába és nyomozása során két dolog tárul fel a szeme előtt: az összeesküvés sokkal magasabb szintre nyúlik, mint azt bárki gondolta volna, másfelől pedig lehetséges hogy a hasonmásokkal élt élet nem is igaz és nem ér a nyomába a valódinak...
Összességében nem volt egy rossz film, de nem volt jó sem. Túlontúl kiszámítható és nem elég izgalmas, pedig az alapötlet és a körítés a helyén van, emiatt is kár a végső kivitelezés. Valamiért nekem nézés közben a Különvélemény ugrott be, de annak a szintjét a Hasonmás nem éri el. Kár érte, de egy estés mozinak azért elég.
imdb